Agentura V, s.r.o. realitní kancelář v Praze 6, specialista na sklady, kanceláře, komerční pozemkyAgentura V, s.r.o. - realitní kancelář v Praze 6

reality@agentura-v.cz                         604 649 997

 

 

VÝHODY EXKLUSIVNÍ SMLOUVY

 

Základem úspěšného prodeje Vaší nemovitosti je vytvoření smlouvy o zprostředkování prodeje s realitní kanceláří.

Uzavřením exklusivní smlouvy zmocňujete realitní kancelář k výhradnímu zastoupení při prodeji Vaší nemovitosti, čímž zásadně ovlivňujete celý průběh prodeje nemovitosti.

Exklusivita Vám zaručuje kompletní servis ze strany realitního poradce, je pro Vás jednodušší a méně zatěžující, jelikož jednáte pouze s jedním partnerem.

Realitní poradce vědom si Vaší důvěry a následné odměny z realizovaného prodeje, investuje daleko více úsilí a finančních prostředků na vyhledání kupce, neboť ví, že se mu investice vrátí.

Velký význam má exklusivita při dotazu kupujících klientů. Kupující ihned ví, že realitní poradce je jedinou nabízející osobou a nehledá dalšího prodejce stejné nemovitosti, který nabízí nemovitost za výhodnějších podmínek.

Exklusivita zajišťuje prodávajícímu operativní jednání s jednou realitní kanceláří a umožňuje tak optimalizovat prodejní cenu. Pokud jednu nemovitost prodává více realitních kanceláří, prezentují všichni zprostředkovatelé prodej za nejnižší možnou cenu tak, aby při prodeji uspěly a předběhly ostatní kanceláře. V případě exklusivity může prodávající cenu upravovat dle situace na nemovitostním trhu a cenový vývoj si koordinuje resp. určuje.

Neexklusivita umožňuje majiteli nemovitosti prodej jak vlastními silami, tak prodej přes několik realitních kanceláří najednou v domnění rychlého a výhodného prodeje.

Po podpisu neexkluzivních smluv s různými realitními kancelářemi se objeví inzeráty na stejných serverech na internetu, v inzertních časopisech a na vývěsních tabulí, ale každá s jinými údaji o ceně, vybavení a u kupujícího to vzbuzuje nedůvěru a vytváří dojem obtížné prodejnosti. Kupující tak čeká v domnění, že cena klesne nebo nabude dojmu, že lze licitovat o ceně. Tato situace výrazně ovlivňuje úspěšnost výhodného a rychlého prodeje.

V některých případech se objeví třeba tři stejné inzeráty na realitních serverech, za stejnou prodejní cenu.

Tyto případy signalizující neexklusivitu znamenají příležitost pro řadu „ realitních zprostředkovatelů“,

kteří dnes bez problémů zjistí na internetu o jakou nemovitost se jedná a kdo je majitel. Jakákoliv diskrétnost je vyloučena. Zkopírují si pak nabídku a vydávají ji za svou. Jsou si jisti, že přivedou-li zájemce, majitel je neodmítne.

Tato skutečnost způsobuje přetlak nabídky a ve snaze uspět při získání kupujícího praktikují některé RK snížení ceny o padesátikoruny, což vzbuzuje dojem problematicky prodejné nemovitosti.

Dražší nemovitosti jsou v popředí zájmu zahraničních zprostředkovatelů, kteří mnohdy nemají ani skutečné sídlo firmy, jen adresu, a kontakty jsou možné pouze přes mobilní telefony. Není třeba blíže specifikovat možná rizika.

 

 

Novinky v nabídce